AKP, MHP, BBP, DSP, YRP, HÜDA-PAR: 6’lı Masa oldular… 6’lı masa 6’lı masaya karşı

Yeniden Refah Partisi, AKP’den gelen Cumhur İttifakı‘na katılma teklifini görüşmek üzere toplandı. Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Sözcüsü Av. Serkan Ramanlı da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı’na katılmak için görüştüklerini ifade ederek, karar alınması durumunda bugün saat 15.00’te kamuoyuna duyuracaklarını açıkladı. Her iki partinin de Cumhur İttifakı’na katılması durumunda ittifak altı siyasi partiden oluşacak.

YENİDEN REFAH MKYK’SI TOPLANDI

MKYK toplantısı Parti’nin Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın başkanlığında toplandı.

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, dün Dr. Fatih Erbakan’ı makamında ziyaret etmişti.

Genel merkezde gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürmüştü.

Görüşme sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Dr. Fatih Erbakan, “Yaklaşan seçimler dolayısıyla karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. 14 Mayıs seçimlerinde Yeniden Refah Partimizi Cumhur İttifakı’nda görmek istediklerini ifade ettiler. Yetkili kurullarımızla değerlendirmeler yapıp istişare edeceğiz ve kendilerine de en kısa zamanda cevap vereceğiz. İnşallah ülkemiz ve milletimiz için hayırlı adımlar atmak nasip olur” demişti.

HÜDA PAR BUGÜN DUYURACAK

HÜDA PAR Sözcüsü Av. Serkan Ramanlı, A Haber canlı yayınında ittifak çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan ile Cumhur İttifakı’na katılmak için görüştüklerini ifade eden Ramanlı, “Yarın saat 15.00’te karar alınması durumunda kamuoyuna duyuracağız” dedi. Ramanlı, “Millet İttifakı’ndan teklif aldınız mı?” sorusuna, “Şu ana kadar ittifak teklifi gelmedi.” diyerek yanıt verdi.

Ramanlı şunları söyledi:

Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağımızı ifade etmiştik. Sayın Cumhurbaşkanı tarafından seçimlerde birlikte hareket etme teklifi geldi. İki parti görüşmeleri devam ettiriyordu, deprem nedeniyle görüşmeler askıya alındı. Bu hafta itibarıyla görüşmeler hız kazandı. Yarın (Bugün) Genel Başkanımız kararını parti divanına açıklayacak biz de kamuoyuyla ittifak kararımızı paylaşacağız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*