İsmail Saymaz Neden Ayrıldı? İsmail Saymaz Halk TV’den İstifa mı Ettti?

Gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşım ile Halk TV’deki görevinden ayrıldığı duyurdu. Ayrılık açıklamasının ardından Saymaz’ın yeni adresi de belli oldu. Alişer Delek, Saymaz’ın Sözcü TV’de yer alacağını paylaştı. Peki, İsmail Saymaz Halk TV’den neden ayrıldı? İstifa mı etti? İşte detaylar.

20 aydır Halk TV ekranlarında yer alan gazeteci İsmail Saymaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile kanaldan ayrıldığını duyurdu.

Saymaz, attığı tweette yaşanılan yol ayrılığının nedenine dair bir bilgi vermedi.

42 yaşındaki gazeteci açıklamasında ‘Bugün itibariyle Halk TV ile yollarımız ayrıldı. Yaklaşık 20 aydır omuz omuza çalıştığım Halk TV emekçilerine ve sevgili izleyicilerimize çok teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin.’ ifadelerini kullandı.

İsmail Saymaz’ın açıklaması ⬇️

Halk TV ise Saymaz’ın ayrılık kararının ardından “kamuoyuna zorunlu bir açıklama” başlığı ile bir mesaj yayımladı.

Halk TV’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Halk TV çalışanlarından İsmail Saymaz Ağustos ayına kadar geçerli sözleşmemiz olmasına rağmen bir başka grupla anlaştığını belirterek dün itibariyle Halk TV Ailesi’nden ayrılmak istediğini tarafımıza bildirmiştir.Kendisine sözleşmemizi hatırlatıp Ağustos ayında ayrılabileceğini söyledik. Bunu kabul etmeyince seçim sonrasında ayrılmasını talep ettik.Fakat Saymaz bu önerilerimizi de kabul etmedi ve bir süredir görüşme halinde olduğu kuruma gitmek için HALK TV’den ayrılmakta ısrar etti.Bu tutumu hiç profesyonelce ve etik bulmadığımızı ifade etmek isteriz.Halk TV yoluna kararlılıkla devam edecektir. Saymaz’ın da yolu açık olsun.

Alişer Delek ise İsmail Saymaz’ın bundan sonra Sözcü’nün bünyesinde yer alacağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir