‘Sahte doktor’ Ayşe Özkiraz tahliye edildi

Tekirdağ’daki Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde kendisini ‘pratisyen hekim’ olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz, hakkında “resmi belgede sahtecilik” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, “özel belgede sahtecilik” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar ve “yetkisiz hekimlik suçlarını düzenleyen 1219 sayılı kanuna muhalefet” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 13 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın 5’nci duruşması bugün Çerkezköy 5’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada Özkiraz için tahliye kararı çıktı.

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılan ve 25 Ekim 2022’de tutuklanan Ayşe Özkiraz hakkında, Çerkezköy 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davaya devam edildi. Bugün görülen duruşmaya tutuklu bulunduğu Ayşe Özkiraz, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Savunmasında tahliyesini talep eden Özkiraz, “İntörn kartımı sadece eski erkek arkadaşıma gösterdim. Onun dışında hiçbir yerde kullanmadım. Maddi bir kazanç sağlamadım. Ameliyata girdiğimi kabul ediyorum. Dikiş işlemini bir kez yaptım. Gerçekten çok pişmanım dersimi aldım. Yaptığım hatanın bir bedeli olduğunu biliyorum. Sağlığım ve eğitimim için tahliyemi talep ediyorum” diye konuştu.

Duruşma savcısı ise mütalaasında Özkiraz’a ceza verilmesini ve tutukluluk halinin devamını istedi.

Kararını açıklayan mahkeme, Özkiraz’ın tahliyesine karar verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir