Teklif geldi, Hasan Cemal milletvekili adayı oldu!

  • Haber7

Terör örgütü PKK elebaşlarıyla pozlar veren Cemal Paşa’nın torunu T24 yazarı Hasan Cemal, PKK’nın siyasi uzantısı HDP’den aday oldu. 

Son bir yıldır HDP Danışma Kurulu üyesi olarak HDP’ye hizmet eden Hasan Cemal, seçilebilecek sıralardan girmesi bekleniyor. 

PERVİN BULDAN, TEKLİF GÖTÜRDÜ

T24’te yazan bilgiye göre, Hasan Cemal’e milletvekili adaylığı teklifini, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan götürdü. 

Öte yandan HDP, 14 Mayıs seçimleri öncesi kabuk değiştirerek Yeşil Sol Parti adıyla Emek ve Özgürlük İttifakı’yla seçime girecek. Emek ve Özgürlük ittifakında HDP, Türkiye İşçi Partisi (TİP), Emek Partisi (EMEP), Toplumsal Özgürlük Partisi, Emekçi Hareket Partisi (EHP) ve Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) yer alıyor. 

HENDEK OPERASYONLARINA KARŞI ÇIKMIŞTI

2015 yılında terör örgütü PKK, HDP’li belediyelerle birlikte bazı şehirlerde hendek kazarak terör estirmişti. 

Hasan Cemal, teröristlerin hendek kazıp ortalığı savaş alanına çevirdiği Mardin‘in Nusaybin ilçesine giderek burada hendek başında poz vermişti. Bu pozları “Nusaybin’in barikatlı, hendekli ve de hüzünlü sokaklarından…” başlıklı yazısıyla paylaşan Hasan Cemal, aynı yazıda PKK propagandası yapmıştı.

TERÖR ÖRGÜTÜ ELEBAŞLARIYLA SAMİMİ POZLAR

Hasan Cemal; Murat Karayılan, Duran Kalkan, Cemil Bayık ve Fehman Hüseyin (Bahoz Erdal) ile yaptığı görüşmeleriyle biliniyor.

PKK’nın gazetesi Özgür Gündem‘de genel yayın yönetmenliği yapan Hasan Cemal, Kandil’e gidip terör örgütü elebaşlarıyla birçok kez röportaj yapmış ve samimi pozlar vermişti.

TERÖRİST ELEBAŞI BAHOZ ERDAL İÇİN AĞIT YAKMIŞTI

Hasan Cemal’in PKK’nın üst düzey yöneticilerinden olan Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin’in aracı patlatılarak öldürülmesi haberini tatildeyken aldığı söyleyen Hasan Cemal, duyduğu üzüntüyü şu sözlerle sarf etmişti:

OSMANLI’YI YIKAN EKİPTEN CEMAL PAŞA’NIN TORUNU

Hasan Cemal, Osmanlı Devleti’nin sonunu getirecek 1913 tarihli Bâb-ı Âlî baskınının lider kadrosundan Cemal Paşa’nın torunu.

İttihad ve Terakkî Cemiyeti’nin üç liderinden biri olan darbeci Cemal Paşa’nın torunu, meslekİ kariyerini PKK siyasi uzantısından milletvekili olarak tamamlayacak.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir