Trabzon 726 gün sonra evinde yenildi

Mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, bordo-mavili kulüpteki Olağanüstü Genel Kurul sürecini değerlendirerek söze başladı. Abdullah Avcı, ” dedi.

‘Enteresan durumlar yaşıyoruz’

Avcı, Yunanistan’da yaşanan tren kazası, Kahramanmaraş merkezli deprem afeti ve futbolun önemli isimlerinden Ziya Şengül’ün ölümü karşısında üzüntü duyduğunu dile getirdikten sonra karşılaşmayı değerlendirdi. Rakibi tebrik eden Avcı, “ilk 45 dakikada 6 net pozisyon, oyunu domine eden, rakibi zor durumda bırakan bundan evvelki maçlar olmamıştı. Gol atamadıkça kırılma anları ve özgüven kayıpları sahanın içinde olabiliyor. Hatta daha ileri giderek son 3 maçta herhalde 20 tane net pozisyonumuz var. Golü yedikten sonra tekrar kırılmalar başlıyor. Bazen oyundan koptuk, bazen gerginliklerimiz oldu. Enteresan bir sene yaşıyoruz. Rakibi tebrik ederim. Üzgünüz. Kendi evimizde 36 maç sonra kaybetmek bizi çok üzdü. Taraftarımızdan özür diliyoruz, bazen enteresan durumlar yaşıyoruz. Bakasetas’ın son antrenmanda sakatlanması gibi bunlar savunma şekli değil tabii. Şu an itibarıyla bundan sonraki süreci daha sağlıklı nasıl götürebiliriz bakacağız. Önümüzde çok önemli kupa hedefi ve maç kazanmak var. Buradan kafamızı nasıl kaldıracağız en iyi şekilde yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

‘Işık tutacak bir galibiyet’

Ümraniyespor Teknik Direktörü Recep Uçar ise yaptığı açıklamada, “Futbolda hiç bir şey futbolda tesadüfi olmuyor. Trabzonspor burada çok çok iyi oyunlar oynaması, bu kadar sürede maç kaybetmemesi onlar adına büyük bir başarıydı. Bulunduğumuz konum itibarıyla her puana ihtiyacımız var. Geçişlerde memnun olmadığım bir oyun oldu. Devreye 0-0 girmemiz bizim açımızdan iyi oldu. İkinci yarının ilk bölümünde oyunun bize döndüğü bizim pozisyonlar ürettiğimiz bir müsabakaya döndü. 2-0’a getirmesini bildik. Trabzonspor daha çok risk almaya başladığı bölümlerde iyi direndiğimiz bir müsabaka oldu. Bizim adımıza ışık tutacak bir galibiyet aldık. Takım olarak lig sonundayız. Oyuncularım ve ben, küçük olan camiamız ile ilçemizin bütün değerleriyle mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir