Antalya Ticaret Borsası Yönetimi KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Ziyaret Etti

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, beraberindeki Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci ve Yönetim Kurulu Üyeleri Halil Bülbül, Cüneyt Doğan, Ragıp Gök ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ATB heyetine ziyaretleri için teşekkür etti. Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50’inci yılını kutladıklarını hatırlatan Tatar, Türkiye ile ayrılmaz bağlarla bağlı olduklarını ifade etti. Tüm ambargo ve baskılara rağmen KKTC’nin her geçen gün daha da ileri gittiğini söyleyen Tatar, bu konuda Türkiye ve Türk iş insanlarının rolüne dikkat çekti. Başkan Çandır, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a ziyaretin anısına coğrafi işaretli Döşemealtı halısı hediye etti.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası’na ziyaret

ATB Heyeti daha sonra Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Antalya ile KKTC arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesiyle ilgili görüşlerin dile getirildiği ziyarette ATB Başkanı Ali Çandır, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz’e sıcak karşılaması ve nazik ev sahipliği için teşekkür etti. 13. Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’te Kıbrıs’ın yöresel ürünlerini görmek istediklerini söyleyen Başkan Çandır, Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nı YÖREX’e davet etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x