İsrail’den Hizbullah Açıklaması: Hazırlık Yapıyoruz

İsrail ile Hizbullah arasında Lübnan sınırında her geçen gün gerilim artarken siyasi isimlerden çatışmalara dair açıklama geldi.

Lübnan ve Gazze’deki duruma ilişkin, İsrail’in Kanal 14 Televizyonuna röportaj veren İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise “Ülkenin kuzeyindeki durumu bu şekilde bırakmaya hazır değilim. Bunun için hazırlık yapıyoruz.” dedi ve planlarının ayrıntılarını basına açıklayamayacağını ifade etti.

İsrail’in Gazze’deki Filistinlilerle işbirliği içinde sivil bir yönetim kurmak istediğini belirten Netanyahu, “Gazze’de yoğun çatışma aşaması sona ermek üzere ve Hamas’ı yok etmeden savaşı durdurmaya hazır değilim.” dedi.

Dün Washington’da mevkidaşı ile görüşme öncesi açıklama yapan İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, “Gazze, Lübnan ve daha fazla alan için gerekebilecek her türlü eyleme hazırız” demişti.

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz da 21 Haziran’da yaptığı açıklamada, Hizbullah’ın İsrail topraklarına ve vatandaşlarına yönelik saldırılarına izin verilemeyeceğini ve gerekli kararları yakında alacaklarını ifade etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x