Kiloların kelimenin tam anlamıyla eridiği limonlu diyet

Fazla kilolarınızı kısa sürede ve kalıcı olarak nasıl kaybedeceğinizi size anlatacağız. Narenciye yardımıyla nasıl kilo verilir?

Beslenme uzmanları, biriken kilolardan kurtulmanın en kolay ve etkili yolunun limon diyeti olduğu görüşünde. Sarı meyvenin yağ yakımını hızlandıracağı ve diyetin başlamasından hemen sonra olumlu sonuçları göreceğimiz konusunda kararlılar.

Limonla kilo vermenin faydaları nelerdir?

Gerçek şu ki limon suyu sindirimi hızlandırdığı gibi gıda işleme sürecini de hızlandırır. Aynı zamanda kan şekerini de düşürür. Limonun içerdiği pektin açlık hissini köreltmeyi başarıyor. Ancak bu diyetin tüm insanlara önerilmediğini bilmekte fayda var. Mide probleminiz varsa hiçbir şekilde yaptırmamalısınız.

İşte yapmanız gerekenler:

Gün: Bir limonun suyuyla karıştırılmış bir bardak maden suyu için. Tüketim sabahları aç karnına olmalı;

2 – 6. Gün: Her sabah limon ve bardak su miktarını artırın;

7. Gün: 3 adet sıkılmış limon ile 3 litre su tüketin ve 3 kaşık bal ile tatlandırın; Daha fazlası: Kışın neden limon yaprakları düşer? Hepimiz bu hatayı yaparız

8 – 13. Gün: Limonlu su miktarını yavaş yavaş azaltmaya başlayın; Limon diyeti yapmaya karar veren herkes, bu iki hafta boyunca kilo vermenin yanı sıra, limon suyunun antiseptik etkisi nedeniyle sağlıklarını da önemli ölçüde iyileştireceğini bilmelidir.

Ayrıca narenciye meyveleri aslında bilinen C vitamini açısından da zengindir. Bu vitamin sadece antioksidan görevi görmekle kalmaz, aynı zamanda bağışıklık sistemimizi de güçlendirir. Sarı meyve kılcal duvarları güçlendiren terperin ve biyoflavonoidler içerir. Limon sindirim sıvılarının ve enzimlerin üretimini teşvik eder ve vücudun emdiği demir ve kalsiyumu artırır.

Makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Doktora danışmanın veya dengeli beslenmenin yerini almaz. Sağlığınız mükemmelse ve belinizin santimetresini azaltma ihtiyacı hissediyorsanız limon diyetini deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x