Meteoroloji Uzmanı Kar Fırtınasının İstanbul’u Vuracağı Tarihi Açıkladı: 7 Yılın En Büyüğü Olacak

Aralık ayı boyunca etkili olan soğuk hava, Türkiye’nin birçok bölgesinde kar yağışına neden olsa da, İstanbul için beklenen yağış gelmedi. Yeni yıla girilmesinin ardından hava hareketlerinde çarpıcı gelişmelerin yaşandığını belirten meteoroloji uzmanlar, kar yağışı için muhtemel tarih konusunda fikir birliğine vardı.

İSTANBUL’A İLK KAR YAĞIŞI 11 OCAK’TA GELİYOR

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “İstanbul’da Kar için kesin tarih veriyorum. 11 Ocak…” ifadelerini kullanarak, tarihi şehrin beyaz örtüye bürüneceği günü duyurdu.

Kar yağışının şiddeti hakkında ilerleyen günlerde yaşanacak göstergelerin belirleyici olacağını belirten uzmanlar, özellikle tarihi yarımada ve şehrin yüksek bölümlerinde şiddetli kar yağışları için uyarılarda bulundu.

SON 7 YILIN EN ŞİDDETLİ KAR YAĞIŞI OLABİLİR

Ökten, paylaşımının ardından 2017 yılında yaşanan ve son yılların en yüksek kar yağışının gerçekleştiği dönemlere ait görseller ve paylaşımlarda bulundu. Bu paylaşımlar, takipçileri tarafından 7 yıl önce meydana gelen kar yağışına benzer bir şiddette kar fırtınasının İstanbul’u beklediği yorumlarına neden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x