Öncelikli hedefim halk lokantaları

Türkiye’nin en kalabalık 3. ilçesi olan ve Atatürk ile de özdeşleşen Çankaya, 35 yıldır CHP’li Belediye Başkanları tarafından yönetiliyor.

31 Mart seçiminde de ipi göğüslemeye en yakın aday hukukçu Hüseyin Can Güner… Henüz 31 yaşında olan CHP adayı Güner, SÖZCÜ’ye projelerini anlattı. Hayata geçireceği ilk projesini de çok ucuza yemek yenecek “Belediye Halk Lokantaları’’ olarak açıkladı.
Hüseyin Can Güner şunları söyledi:

GENÇ OLMAK AVANTAJ: Hem yeni bir yüz hem de genç bir aday olmam nedeniyle vatandaşların bana olan ilgisi daha yoğun oldu. Kan dolaşımı hızlı, genç ve dinamik kadrolara ihtiyaç var. Partimizin Çankaya’daki oy oranında ciddi anlamda artış bekliyorum. Herkesin bir ilk dönemi vardır. Önemli olan özgüven, yönetim kabiliyeti ve yaratıcılık. Gençlik anlamında hikaye yazan çok insanımız var ve şans verilirse kendilerini ispatlıyorlar. Parti yönetimimiz ‘Gençlere ve kadınlara güveniyoruz’ dedi. Onlar da bunu boşa çıkarmayacak. Çankaya’da devasa sorunlar yok ama temizlik, parkların bakımı ve sokak hayvanlarıyla ilgili yapılması gerekenler var. Belediye ve Başkan ile halk iletişimini daha güçlü sağlamamız da lazım.

EMEKLİ LOKALLERİ YAPILACAK: Hayata geçirmek istediğim çok proje var ama önceliği Halk Lokantalarına vereceğiz. Dar gelirliler ve öğrencilerin çok uygun fiyatla karnını doyurabileceği Halk Lokantaları açacağız. Çankaya’da yaşayan varlıklı bir kesim olsa da çok sayıda ihtiyaç sahibi ve dar gelirli var. Halk Lokantaları, emekli lokalleri ve gençler için sosyal alanlar gerekiyor. Yeni spor kompleksleri, gençlik kampüsleri ve öğrenci yurtları yapacağız. Hedef insanların Çankaya’da yaşamaktan mutlu olduğu bir ortamı yaratmak.

Tenisçi, fotoğrafçı ve şimdilik bekar

Ankara’da doğan 31 yaşındaki Güner, Malatyalı bir ailenin tek çocuğu. Dedeleri 1948 yılında Malatya’dan Ankara’ya gelerek yerleşmiş. Babasını henüz 39 yaşında kalp krizinden kaybeden Güner, 3 yaşından bu yana anne şefkati ile büyüdü. Cezaevi infaz koruma memuru olan annesi halen Adalet Bakanlığı iş yurtlarında görev yapıyor. 2015’de Hukuk Fakültesi’ni bitiren Güner, iki kez hakimlik sınavına girdi ve yazılıda yüksek puan almasına rağmen mülakatta elendi. CHP Gençlik Kolları ve Çankaya İlçe Başkanlığında çalıştı. Son kurultayda Parti Meclisine seçildi. Mesleğini CHP’nin avukatı olarak sürdürürken 31 Mart yerel seçiminde aday gösterildi. Fotoğrafçılığa da meraklı olan Güner, tenis oynuyor ve şimdilik bekar… İstanbul Esenyurt ve Gaziantep Şahinbey’den sonra Türkiye’nin nüfus bakımından en büyük 3. ilçesi olan Çankaya’nın 124 mahallesi ve 938 bin nüfusu var. Anıtkabir ve TBMM’nin yanı sıra çok sayıda kamu kurumu, 14 üniversite 115 büyükelçilik ile Genelkurmay ve kuvvet komutanlıkları da burada yer alıyor. Atatürk, Çankaya için ‘’Milletim beni nereye isterse oraya gömsün; fakat benim anılarımın yaşayacağı yer Çankaya’dır” demişti. İlçe 1989’dan bu yana 35 yıldır CHP’li Belediye Başkanlarınca yönetiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x