Samet Aybaba: Helal olsun! 6. kez hoca gönderdiniz

Beşiktaş Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba ve Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar antrenman sırasında gazetecilerle sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Yeniden yapılanma içinde olduklarını aktaran Aybaba mevcut oyuncu kadrosuyla ilgili çarpıcı yorumlarda bulundu.

Aybaba şu ifadeleri kullandı:

– Biz, Santos’la bazı görüşmeler yaptık ancak sahaya sürülen oyuncular hocanın kendi takdiri. Saha içi benim alanım değil. Ben teknik direktöre karışmam. Sadece düşüncelerimizi söyleriz. Aldığı kararlarla doğru mu yaptı, yanlış mı yaptı? Bunun kararını kamuoyu veriyor ve verdi de zaten.

– Yeni teknik direktör için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sergen Yalçın ile hiç görüşmedik. Yerli veya yabancıdan daha çok yeni teknik direktörün istediğimiz futbola uygun olması lazım. Çok koşan, temas eden, mücadele eden, coşkulu bir sistemi olmalı Beşiktaş’ın. Bu sisteme uyan bir teknik direktörle anlaşacağız.

– Transfer çalışmalarımız her zaman sürüyor. Elimizde geniş bir oyuncu listesi var. Raporlarımızı hazırladık. Bunların hepsini başkanımıza bilgi olarak veriyoruz. Bu şekilde transfer politikamızı sürdüreceğiz. Marka değeri yüksek olan kulüpler bu şekilde çalışmak zorundadır. Bizim saha içi kaliteyi artırmamız lazım.

– Kabul edelim ki biz yeniden yapılanmanın içerisindeyiz. Çürümüş bir takım elimizde. Bu durum kolay değil. Rakiplerimizin kadro yapılanmalarını görüyorsunuz. Saha içerisinde giren oyunculara, çıkan oyunculara bakın. Biz bu durumun çok gerisinde kaldık. Dün oyuncuları tebrik ettim. ‘Altıncı kez teknik direktör değiştirdiniz. Size helal olsun’ dedim. Hakikaten tebrik edilecek bir grup var burada.

Uçar: Yakışanı getireceğiz

Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar, yeni teknik direktör konusunda titiz bir çalışma içinde olduklarını söyledi. Uçar, “Başkanımız bir önceki dönemde yaklaşık 20 teknik adamla görüşmüştü. Sezon arasında gelmek istemeyen, kadroyu görüp görmek istemeyenler oldu. Puan tablosunu görüp gelmek istemeyen de vardı. Beşiktaş’a yakışacak hocayı belirleyeceğiz ve kendisiyle sezon sonunda bir anlaşma yapacağız. Yeni hocanın sezon başında göreve getirilecek olması bize avantaj sağlayacak. Kendisine transfer bütçesi verebileceğiz. Dolayısıyla işler çok daha rahat olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x